Z cest... Jižní Čechy, Vysočina, byliny a zážitky

09.08.2020

Z CEST... JIŽNÍ ČECHY, VYSOČINA, BYLINY a ZÁŽITKY 🏰🌿

Jakmile se vydáte na cestu bylinářství, byliny a zážitky s nimi spojené k Vám promlouvají na každém kroku... A nejinak tomu bylo i na naší výpravě na Vysočinu a do Jižních Čech.

Byliny a energie s nimi spojené mě provázely skrze

🌼 ubytování v Telči, kde byly pokoje zařízené ve starém stylu na každém kroku provoněné čerstvou levandulí ze zahrádky paní domácí, kterou navíc hlídá úžasná krkavčí dáma.

🌼 úžasnou paní Ivanku z Telče, která bydlí hned vedle místa, kde jsme byli ubytováni. S manželem a synem se věnuje včelařství a miluje bylinky, o nichž jsme si úžasně popovídaly. Od paní Ivany jsem si koupila úžasné medy, propolis a další medové výrobky.

Zážitek z Noční prohlídky aneb defenestrace v Jindřichově Hradci, jež vás přenese do jiné doby.

🌼 Volně rostoucí a zahradí byliny, jež nás obklopovaly na každé procházce - kakost, vratič, řebříček, pelyněk, lichořeřišnice a další a další

Koupání v přírodě v rybníku Roštejn a úžasně malebnou bouřku v Telči.

🌼 dobroty v cukrárnách a kavárnách - mučenkový indiánek v kavárně Lavendy v Jindřichově Hradci, honeybush čaj a čokolády Zotter z Čajovny U Zámku v Jindřichově Hradci, Jeřabinový likér v kavárně U nás doma v Telči, jogurtový nápoj s růžovou vodou v indicko-nepálské restauraci Namaste Himalaya, levandulový sirup z obchůdku U Šenigrů na náměstí v Telči, domácí zázvorky z kavárny U Matěje, židovské cukroví z kavárny Vrátka v Třebíči, kosher whisky v kavárně U Židovské brány v Třebíči.

🌼 Jihlavu a Jihlavské podzemí, které je známé svou tajuplnou atmosférou. Pamatujete na slavnou reportáž Stanislava Motla v pořadu Na vlastní oči z roku 1997?

🌼 kamarádku z vysoké školy a její úžasnou dcerku. Setkání po letech mi udělalo tu největší radost, jakou jsem za poslední dobu zažila. 💗

🌼 Praskoleské lípy starší a mladší. Úžasné přírodní svatyně.

🌼 návštěvu zámku Červená Lhota. Po stopách Jiříka a Zlatovlásky.

🌼 židovskou kulturu a její památku v Třebíči. Lahodné cukroví podle židovského receptu, informace o kosher stravování, stará kniha o bylinářství a velmi staré sušené byliny v muzeu, kosher whisky Trebitsch. A nezapomenutelná atmosféra Týnského údolí u prastarého židovského hřbitova.

Ať se vydáte kamkoli, byliny a energie přírody, stejně jako síla naší společné historie, budou Vašimi průvodci a dovedou Vás na tajuplná místa, která mohou být nesmírně léčivá...