Tajemství vánočních nocí

02.12.2018

TAJEMSTVÍ VÁNOČNÍCH NOCÍ


Požehnanou adventní neděli přeji. Ráda bych se s Vámi podělila o tip na krásnou knížku TAJEMSTVÍ VÁNOČNÍCH NOCÍ od JEANNE RULAND. Malá nenápadná knížečka je nádherným průvodcem svátečním časem, který nám dnešním dnem začíná.

Dvanáct vánočních nocí představuje posvátné mezidobí mezi starým a novým rokem, v němž do našich srdcí přichází boží milost a mohou se dít zázraky. Jedná se o dny mezi 24. prosincem a 6. lednem. Některé tradice však uvádějí období od 21. prosince (Zimní slunovrat) do 2. ledna. Nebo také od 21. prosince do 6. ledna, ale nepočítáme soboty a neděle.

Autorka, která prošla hlubokým šamanským vzděláním, nám ve své knize představuje historické souvislosti vzniku a vývoje vánočních tradic a seznamuje nás s oblíbenými i méně známými zvyky i magickými praktikami. Ukazuje, jaké poselství nese každý jednotlivý den a noc posvátného vánočního období. Seznamuje nás s tradicí oslavy Zimního slunovratu, kdy po ponoření do nejtemnějších hlubin v období Štíra, vítáme se Střelcem, a později Kozorohem, znovuzrozené a transformované Světlo. Kniha obsahuje také nádherné pradávné pohádky, mýty a legendy, představuje bytosti Zimy a Vánoc včetně boha Odina či paní Perchty. Kniha vychází zejména z německých a severských tradic, neboť autorka je Němka. Za největší poklad této knihy považuju naprosto nádherné vánoční meditace, které jsou laskavým a láskyplným průvodcem vánoční cestou do našeho nitra. Knížka je krásným dárkem pro všechny, kteří chtějí vánoční čas prožít vědomě a touží zachytit zprávy, které jim v tuto dobu milosti posílá Příroda.


Doporučuju jako krásný dáreček k adventu nebo Mikuláši. :-)


Nádherný a požehnaný advent. <3

Dominika z Divotůrny <3